• kategorie
Witamy na portalu
Podlaskiego Klastra Bielizny

655656+5+5+

Koronek Czar...

Koronka od wieków kojarzy się z czymś luksusowym, dostępnym dla najbogatszych, czymś misternym i eleganckim. Jest to chyba także najbardziej kobiecy materiał.

Historia koronki sięga XVI wieku, gdzie koronki wykorzystywano jako ozdobę mankietów koszul, płaszczy, bawetów sukien, czepków oraz często bielizny: pończoch, chustek damskich. Oprócz chustek na głowę ważną część damskiej bielizny stanowiły chustki do nosa, zwane facelotami, facelami i faciletami. Te, bogato zdobione haftem i koronką, były ozdobą stroju i nie służyły do wycierania nosa. Stanowiły też widomą oznakę statusu, stanu i zamożności. Koronki zdobiły też fryzurę, zwano je wówczas fontaziami (fr. fontanges).

 

   

Fot. Pinterest

 

Za najstarszą z metod wytwarzania koronki uważa się metodę igłową. Potem pojawiły się koronki klockowe, frywolitki, siatkowe czy szydełkowe. Wszystkie te metody były niezwykle praco- oraz czasochłonne, ponieważ wykonywano je ręcznie.

Do czasu angielskiej rewolucji przemysłowej w XVIII wieku. Wtedy powstały pierwsze próby produkowania koronek na skalę przemysłową z wykorzystaniem różnych urządzeń. Jedną z ważniejszych maszyn jest maszyna Leaversa, angielskiego mechanika, który stworzył maszynę najwierniej odtwarzającą ręczne koronki. Do tej pory wytwarzane są koronki na maszynach tego typu.  Oprócz nich powstało wiele innych, a dzięki temu my możemy obecnie cieszyć się koronką na co dzień.

Koronka jest bardzo subtelnym materiałem, który świetnie sprawdza się w produkcji bielizny. Warto sprawdzić ofertę firmy MAT lingerie,

która od lat stosuje koronkę w swoich produktach. Najczęściej koronka używana jest na boczkach biustonosza oraz tyłach fig ze względu na jej miękkie wykończenie, a także po to, by pokazać jak pięknie prezentuje się na ciele.

Możemy wybierać w modelach push-up, miękkich, modelach na większy biust: usztywnianych, półusztywnianych czy miękkich.


 

 


Model GOJON

 

Model ROSE

 

Spośród kolekcji klasycznej ciekawą pozycję stanowi model Carmela, który dostępny jest w trzech kolorach. Uwagę przyciąga przepiękna koronka, która z miseczki płynnie przechodzi w ramiączko subtelnie okalając dekolt. Naszym zdaniem jest to „must have” w szafie każdej kobiety. Do kompletu możemy wybrać stringi bądź figi z koronkowym wykończeniem.

 

Model CARMELA

 

Model Carmela

 

Dla Pań, które szukają bardziej eleganckiej bielizny na specjalne wyjścia proponujemy gorsety,  nieco krótsze półgorsety lub body.  Ażury koronki podkreślają kobiece ciało i dodają seksapilu.

 

Body Demi


Body Aida


Model TIMIRA

 

Gorset Rose

 

Firma MAT lingerie przygotowuje również całe zestawy modeli także koronkowych, gdzie każda z Pań znajdzie coś dla siebie. Jak np. w zestawie Demi czy Saris.

 

Set DEMI


Set SARIS

 

Jeśli jeszcze nie macie w swojej szafie koronkowej bielizny, rozważcie koniecznie tę od MAT Lingerie. Możecie ją dostać m.in. w sklepie internetowym firmy MAT.

Komentarze
komentarze
Logowanie
poleć / wyślij znajomemu
Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.